Formarea continuă a cadrelor didactice pentru utilizarea resurselor informatice moderne în predarea eficientă a limbii franceze și evaluarea la nivel european a competențelor lingvistice
FR  RO

Folositi link-ul de mai jos pentru a accesa sectiunea formularelor online


Date incepere curs stiintific in centrele de formare


Date eveniment
Locaţie: 
portal franceza-fse.edu.ro
Data eveniment: 
Vi, 04/20/2012 (All day)
Nr. Centru, cf. Portal Locatia de formare Judetul Formator stiintific Grupa Data incepere curs stiintific Data evaluare curs stiintific Nr participanti
               
1 Colegiul Naţional «Horia Cloşca şi Crişan », Bdul 1 Decembrie, nr.11 ALBA – IULIA Alba Badau Georgeta 1 17-mar.-12 19-mai.-12 15
3 Colegiul Tehnic Strada Ion Creanga nr. 14 Aiud/Jud. Alba Alba Comsa Ioana 1 24-mar.-12 19-mai.-12 15
4 Colegiul Naţional „Vasile Goldiş” Calea Victoriei nr. 1 - 3 Arad/Jud. Arad Arad Vasilescu Geta 1 9-apr.-12 9-iun.-12 15
6 Colegiul Naţional Liceal „Alexandru Odobescu” Strada Pescarilor nr. 20 Piteşti/Jud. Argeş Regiunea SUD MUNTENIA Argeș Dobrin Aurel 1 17-mar.-12 19-mai.-12 15
7 Colegiul Naţional Liceal „Zinca Golescu” Strada Egalităţii nr. 34 Piteşti/Jud. Argeş Argeș Dinu Delia 1 17-mar.-12 28-apr.-12 15
8 Colegiul Naţional Liceal „Dinicu Golescu” Strada Negru Vodă nr. 66 Campulung Muscel/Jud. Argeş Argeș Stanciu Mihaela 1 17-mar.-12 12-mai.-12 15
9 Scoala cu clasele I - VIII nr. 2  "Regina Maria" Curtea de Arges/jud. Arges Arges Logojan Gabriela 1 31-mar.-12 26-mai.-12 15
10 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri” Strada Vasile Alecsandri nr. 37 Bacău/Jud. Bacău Regiunea NORD-EST Bacău Arminia Aura-Maria 1 17-mar.-12 12-mai.-12 15
11 Colegiul Naţional „Gheorghe Vrânceanu” Strada Lucreţiu Pătrăscanu nr. 30 Bacău/Jud. Bacău Bacău Lazar Crina 1 17-mar.-12 12-mai.-12 15
12 Colegiul Tehnic „Anghel Saligny” Strada Vasile Alecsandri nr. 18 Bacău/Jud. Bacău Bacău Florescu Irena 1 17-mar.-12 12-mai.-12 15
13 Colegiul Naţional „Dimitrie Cantemir” Strada Victor Babeş nr. 12 Onesti/Jud. Bacău Bacău Fornica-Lvada Gabriel 1 24-ian.-00 12-mai.-12 15
15 Scoala cu clasele I - VIII “Dacia” Bulevardul Dacia nr. 25 Oradea/Jud. Bihor Regiunea NORD-VEST Bihor Popa Delia 1 10-apr.-12 19-mai.-12 15
17 Colegiul Naţional „Andrei Mureşanu” Bulevardul Republicii nr. 26 Bistriţa/Jud. Bistriţa Năsăud Bistrița Năsăud Salausan Mircea 1 9-apr.-12 9-iun.-12 15
20 Şcoala cu clasele I – VIII nr. 10 Strada M. Eminescu Nr. 89 Botoşani/Jud. Botoşani Botoșani Archp Ada-Irina 1 10-mar.-12 5-mai.-12 15
21 Colegiul Naţional „Unirea” Bulevardul Eroilor nr. 7 Braşov/Jud. Braşov Regiunea CENTRU Brașov Petrea Aurelia 1 10-mar.-12 28-apr.-12 15
24 Şcoala generală nr. 11 „St. O. Iosif” Strada Busuiocului nr. 1 Brasov/Jud. Brasov Brașov Albu Tudorita 1 3-mar.-12 28-apr.-12 15
25 Liceul Teoretic „Nicolae Iorga” Strada Campiniu nr. 4 - 6 Brăila/Jud. Brăila Brăila Stupariu Ionica 1 3-mar.-12 28-apr.-12 15
26 Colegiul National „Mihai Eminescu” Strada Independentei nr. 22 Buzău/Jud. Buzău Regiunea SUD-EST Buzău Plesa Maria Monaliza 1 9-apr.-12 5-mai.-12 15
30 Liceul Teoretic „Mihai Eminescu” Strada Prelungirea Bucureştilor nr. 12 Călăraşi/Jud. Călăraşi Călărași Butoi Adriana 1 24-mar.-12 19-mai.-12 15
34 Liceul Teoretic „G. Călinescu” Strada Cpt. Dobrilă Eugeniu nr. 6 Constanta/Jud. Constanţa Regiunea SUD-EST Constanța Baraitaru Janetta 1 24-mar.-12 12-mai.-12 15
35 Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân” Strada Ştefan cel Mare nr. 6 Constanţa/Jud. Constanţa Constanța Grapa Elena 1 17-mar.-12 19-mai.-12 15
36 Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” Strada Scarlat Varlan nr. 2 Medgidia/Jud. Constanţa Constanța Nechita Elena 1 17-mar.-12 12-mai.-12 15
37 Colegiul Naţional „Mihai Viteazul” Strada Kos Karoly nr. 22 Sfântu Gheorghe/Jud. Covasna Regiunea CENTRU Covasna Tanko Viorica 1 31-mar.-12 2-iun.-12 15
38 Colegiul Economic „Ion Ghica” Strada Calea Domnească nr. 223 Targovişte/Jud. Dâmboviţa Regiunea SUD MUNTENIA Dâmbovița Anton Mihaela 1 17-mar.-12 12-mai.-12 15
39 Liceul „I.H. Rădulescu” Strada Unirii nr. 28 Targoviste/Jud. Dâmboviţa Dâmbovița Cirstea Silvia 1 17-mar.-12 12-mai.-12 15
40 Colegiul Naţional „Elena Cuza” Strada Mihai Viteazul nr. 12 Craiova/Jud. Dolj Regiunea SUD-VEST OLTENIA Dolj Mitu Adalgisa 1 7-apr.-12 2-iun.-12 15
41 Colegiul Naţional „Carol I” Strada I. Maiorescu nr.2 Craiova/Jud. Dolj Dolj Vasile Camelia 1 24-mar.-12 19-mai.-12 15
42 Colegiul Naţional „Fraţii Buzeşti” Strada Ştirbei Vodă nr. 5 Craiova/Jud. Dolj Dolj Buzatu Adriana 1 17-mar.-12 19-mai.-12 15
43 Colegiul National „Al. I. Cuza” Strada Aleea Şcolii nr. 1 Galaţi/Jud. Galaţi Regiunea SUD-EST Galați Chirnoaga Iulia 1 17-mar.-12 12-mai.-12 15
45 Şcoala cu clasele I - VIII, nr. 10, strada Tineretului nr. 24 Giurgiu/Jud. Giurgiu Regiunea SUD MUNTENIA Giurgiu Iancu Leontina 1 17-mar.-12 12-mai.-12 15
46 Colegiul Naţional „Ion Maiorescu” Strada N. Droc Barcian nr. 8 Giurgiu/Jud. Giurgiu Giurgiu Peter Andreea Luminita 1 17-mar.-12 12-mai.-12 15
47 Şcoala Generală „Alexandru Ştefulescu”, strada Eroilor nr. 32 Târgu Jiu/Jud. Gorj  Gorj Buzera Daniela 1 17-mar.-12 20-apr.-12 15
48 Colegiul Naţional „Tudor Vladimirescu” Strada Unirii nr. 29 Târgu Jiu/Jud. Gorj Regiunea SUD-VEST OLTENIA Gorj Stoian Loredana 1 17-mar.-12 20-apr.-12 15
50 Liceul Teoretic  "Traian" - Deva/ Jud. Hunedoara Hunedoara Dancan Corina 1 7-apr.-12 2-iun.-12 15
51 Liceul Teoretic  "Mihai Eminescu" - Petrosani/ Jud. Hunedoara Hunedoara Mihoc Manuela 1 31-mar.-12 26-mai.-12 15
52 Colegiul Naţional „Grigore Moisil” Strada Teilor nr.5 Urziceni/Jud. Ialomiţa Regiunea SUD MUNTENIA Ialomița Niculae Elena 1 24-mar.-12 19-mai.-12 15
53 Colegiul Naţional Strada Arcu nr. 4 Iaşi/Jud. Iaşi Regiunea NORD-EST Iași Cosovaru Irina 1 7-apr.-12 2-iun.-12 15
54 Şcoala „Petru Poni” Strada Păcurari nr. 112 Iaşi/Jud. Iaşi Iași Daraban Manuela 1 17-mar.-12 12-mai.-12 15
55 Şcoala Postliceală Sanitara „Grigore Ghica Vodă” Strada N. Bălcescu nr. 19 Iaşi/Jud. Iaşi Iași Manea Sabina 1 17-mar.-12 19-mai.-12 15
56 Şcoala cu clasele I – VIII, nr. 1, Şoseaua Alexandriei nr. 179 Cornetu/Jud. Ilfov Regiunea BUCURESTI ILFOV Ilfov Ionescu Ioana 1 10-mar.-12 5-mai.-12 15
57 Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Strada Culturii nr. 7 Baia Mare/Jud. Maramureş Regiunea NORD-VEST Maramureș Mone Rodica 1 17-mar.-12 12-mai.-12 15
58 Colegiul National „Gheorghe Şincai” Strada Gh. Şincai nr. 25 Baia Mare/Jud. Maramureş Maramureș Bancos Daniela 1 17-mar.-12 12-mai.-12 15
59 Colegiul Naţional „Dragoş-Vodă” Strada Mihai Viteazul nr.14 Sighetul Marmaţiei/Jud. Maramureş Maramureș Voinaghi Crina 1 24-mar.-12 19-mai.-12 15
61 Liceul Pedagogic “Ştefan Odobleja” Strada Crişan nr. 48 Drobeta Turnu Severin/Jud. Mehedinți Mehedinți Cotoroianu Felicia 1 9-apr.-12 9-iun.-12 15
62 Colegiul Naţional “Alexandru Papiu Ilarian” Strada Bernady Gyorgy nr. 12 Târgu Mureş/ Jud. Mureş Regiunea CENTRU Mureș Novac Georgeta 1 17-mar.-12 12-mai.-12 15
64 Colegiul Naţional “Petru Rareş” Strada Stefan cel Mare nr. 4 Piatra Neamţ/ Jud. Neamţ Regiunea NORD-EST Neamț Grigori Mirela 1 17-mar.-12 12-mai.-12 15
65 Colegiul Naţional “Roman Vodă” Strada M. Eminescu nr. 3 Roman/ Jud. Neamţ Neamț Cocut Otilia 1 17-mar.-12 26-mai.-12 15
66 Liceul cu Program Sportiv Strada Toamnei nr. 10 Slatina/ Jud. Olt Regiunea SUD-VEST OLTENIA Olt Mihut Cristina 1 10-mar.-12 12-mai.-12 15
67 Şcoala cu clasele I - VIII “Nicolae Titulescu” Strada Gh. Magheru nr. 13 Caracal/Jud. Olt” Olt Caracuda Mariana 1 10-mar.-12 5-mai.-12 15
69 Colegiul Naţional „Ion Luca Caragiale” Strada Gh. Doja nr. 98 Ploieşti/ Jud. Prahova Prahova Lazar Tiberiu 1 17-mar.-12 19-mai.-12 15
70 Liceul Teoretic „Aurel Vlaicu” Strada Republicii nr. 94 Breaza/ Jud. Prahova Prahova Soreanu Dinela 1 31-mar.-12 26-mai.-12 15
72 Liceul Pedagogic „Gheorghe Şincai” Strada Crisan nr.15 A Zalău/ Jud. Sălaj Regiunea NORD-VEST Sălaj Pop Natalia 1 7-apr.-12 2-iun.-12 15
74 Colegiul Naţional “Petru Rareş” Strada Mihai Viteazul nr. 24 Suceava/ Jud. Suceava Regiunea NORD-EST Suceava Obreja Cristina 1 17-mar.-12 12-mai.-12 15
75 Colegiul Naţional “Nicu Gane” Strada Sucevei nr. 105 Fălticeni/ Jud. Suceava Suceava Radulescu Liliana 1 17-mar.-12 12-mai.-12 15
76 Colegiul Naţional “Alexandru cel Bun” Bulevardul Bucovinei nr. 41 Gura Humorului/ Jud. Suceava Suceava Tiron Constantin 1 17-mar.-12 19-mai.-12 15
77 Colegiul Naţional „Eudoxiu Hurmuzachi” Strada Bucovinei nr. 5 Rădăuţi/ Jud. Suceava Suceava Ungurean Liviu 1 17-mar.-12 12-mai.-12 15
78 Liceul Pedagogic “Mircea Scarlat” Str. Negru Voda nr. 99 Alexandria/ Jud. Teleorman Regiunea SUD MUNTENIA Teleorman Farcasanu Ion 1 17-mar.-12 12-mai.-12 15
79 Colegiul Naţional „A. D. Ghica” Strada Viitorului nr. 78 Alexandria/ Jud. Teleorman Teleorman Lapadatu Angela 1 17-mar.-12 12-mai.-12 15
84 Şcoala cu clasele I – VIII Nr. 6 Strada Ştefan cel Mare, nr. 60 Vaslui/Jud. Vaslui Regiunea NORD- Vaslui Badea Ecaterina 1 17-mar.-12 19-mai.-12 15
85 Colegiul Economic „Anghel Rugină” Strada Traian nr. 1 Vaslui/ Jud. Vaslui Vaslui Volocariu Doina 1 17-mar.-12 28-apr.-12 15
86 Colegiul Naţional “Gheorghe Roşca Codreanu” Strada Nicolae Bălcescu  nr. 11 Bârlad/ jud. Vaslui Vaslui Macovei Petronela 1 17-mar.-12 12-mai.-12 15
87 Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân” Strada Carol I nr. 25 Râmnicu Vâlcea/ Jud. Vâlcea Regiunea SUD-VEST OLTENIA Vâlcea Barbu Marcela 1 10-mar.-12 5-mai.-12 15
88 Colegiul Naţional „Gib Mihăescu” Str. Aleea Şcolii nr. 1, Localitatea Dragasani Vâlcea Glavan Mariana 1 24-mar.-12 19-mai.-12 15
89 Liceul Pedagogic „Spiru Haret” Strada Timotei Cipariu nr. 6 Focşani/ Jud. Vrancea Regiunea SUD-EST Vrancea Baciu Svetlana 1 3-mar.-12 5-mai.-12 15
90 Liceul Teoretic "Emil Botta" - Adjud/ Jud. Vrancea Vrancea Coatu Constanta 1 7-apr.-12 2-iun.-12 15
91 Colegiul Tehnic „Mihai Bravu” Şoseaua Mihai Bravu nr.428/ S 3 Bucureşti Regiunea BUCUREŞTI ILFOV BUCURESTI Manea Mihaela 1 3-mar.-12 28-apr.-12 15

Activitate site

  • Pagini accesate : 2,029,514
  • Vizitatori unici : 66,683

Forumurile active contin:

  • 673 subiecte
  • 80370 comentarii

Au fost trimise 8519 invitatii la cursuri.



Project Sustainability




Acest portal nu este optimizat pentru Internet Explorer V6